Periodické akce

Absolventské představení

  1. června 2017 – Stavovské divadlo

Přijměte pozvání na Absolventské představení 2017, které již tradičně taneční konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá ke konci školního roku ve Stavovském divadle, 18. června v 19,00 hodin.

Můžete se těšit na průřez výsledků toho nejlepšího z klasického, moderního a jazzového tance v podání absolventů TCP a zároveň členů Baletu Praha Junior.

Program večera >> zde <<

Závěrečné představení

  1. června – Divadlo ABC

Taneční konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá na konci školního roku již tradičně své závěrečné představení. Diváci se mohou těšit na průřez výsledků toho nejlepšího z klasického, moderního a jazzového tance v podání všech ročníků TCP.

Program večera >> zde <<

Mezinárodní týdny tance

…Projekt MTT, pořádaný Tanečním centrem (dříve VUS, tedy „můj soubor“) je mi velmi blízký a sympatický, jakož i široká činnost Tanečního centra….MTT můžeme považovat za základní kámen mé dávné ideje: festivalu, jakožto bezprostřední konfrontace tvorby nejlepších současných choreografů, s důrazem na setkání Východu a Západu. Praha by byla ideální platformou, bylo by to vlastně potvrzení její historické role…

Jiří Kylián, duben 1990

Festival „Mezinárodní týden tance“ se vyvinul z pravidelných seminářů a představení Tanečního centra Univerzity Karlovy (dále jen „centrum“) se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let. Centrum – tehdy pod názvem „Vysokoškolský umělecký soubor“ – bylo již od roku 1972 prvním pedagogickým a uměleckým pracovištěm u nás, které systematicky vyučovalo moderní taneční techniky a uplatňovalo je v umělecké praxi.. V průběhu dalších let také získalo mnoho velmi důležitých kontaktů prakticky ve všech evropských zemích a USA. MTT bylo jakousi burzou těchto kontaktů, motivací pro ostatní vzdělávací organizace a zároveň výjimečnou přehlídkou domácí současné tvorby za předchozí sezónu.

Zdůvodnění a přínos
Ideou festivalu je rozšířit praktické i teoretické vzdělání v oboru, získání aktuálních informací, možnost konfrontace výsledků práce jednotlivců i souborů, navázání nových kontaktů.
Několikastránkový seznam domácích i zahraničních účastníků, kteří se předchozích ročníků festivalu zúčastnili, obsahuje i taková jména, jako jsou Pavel Šmok, Jiří Kylián, Pražský komorní balet, Balet Národního divadla v Praze, ze zahraničních sólisté NDT, Martha Graham Dance Company, José Limón Dance Theater, SOAP, dále pedagogové a tvůrci Nederlands Dans Theater, Alvin Ailey American Dance Theater, American Dance Festival, Theater of Harlem, atd. Každý následující ročník MTT navazuje na tyto tradice při výchově nové umělecké generace interpretů, tvůrců i diváků v oblasti tanečního žánru.

MTT Retrospektiva do 2017

Letní taneční workshop

Letní taneční workshop je 2 – 3 týdenní intenzivní choreografický workshop skupiny mladých českých a zahraničních tanečníků se zahraničními tvůrci, skupina je vybrána konkurzem z konzervatoří a souborů, výsledkem je celovečerní představení, vzniklé choreografie se stávají součástí kmenového repertoáru Baletu Praha Junior (např. v roce 1995 a 96 ve spolupráci s World Monument Fund).

Letní taneční škola

Během Letní taneční školy probíhá výuka tanečních technik a repertoáru, přednášky a videoprojekce z vybraných oblastí taneční vědy s účastí zahraničních pedagogů a expertů (od roku 1989, frekventanty školy jsou studenti, pedagogové a tanečníci z celé ČR i zahraničí)

Vánoční taneční scéna

  1. prosince 2016 – Divadlo ABC
  2. ročník

V předchozích letech jsme si ověřili, že čas Vánoc je mimořádně atraktivní pro nonverbální nebo dokonce taneční vyjádření pastorální atmosféry. Je to výzva pro tvůrce i interprety využít tuto krátkodobou šanci a prezentovat ve sváteční a mimořádně emocionální atmosféře svůj talent, inteligenci a inscenační cit. Zvláště dětský, resp. mladý interpret je z tohoto pohledu optimálním nositelem vánočních jevištních vizí. Na vánoční program zveme nejen VIP spolupracovníky, přátele a studenty, ale také taneční seniory a rodiče studentů. Diváci uvidí v premiéře množství vánočních etud a kmenového školního repertoáru konzervatoře Taneční centrum Praha, při jejichž výběru byla preferována sváteční tématika, netradiční zpracování pastorálních námětů a lidové tradice.

Taneční učitelé roku

  1. června 2017

Taneční centrum Praha – konzervatoř vyhlašuje již 8. ročník festivalu – přehlídky choreografií pro mládež. Hlavním cílem je komplexní hodnocení osobnosti tanečního učitele a jeho profesionálního přístupu k uměleckým, pedagogickým a společenským úkolům této profese:
• příprava interpretů pro scénickou uměleckou práci
• vytvoření uměleckého díla
• inscenování uměleckého díla (režie, světla, zvuk, kostýmy, scénografie)
• prezentace vlastní osobnosti, svého souboru a své choreografické tvorby

Finále přehlídky se bude konat 2. června 2017, od 17,00 hodin v Praze, ve Velkém sále Městské knihovny
v Praze.

Zájezdy a campy

Taneční centrum Praha pořádá pro své studenty periodické zájezdy v rámci České republiky i zahraničí:

  • Podzimní kemp (ČR)
  • Zimní kemp (ČR)
  • Jarní kemp (ČR)
  • Zahraniční poznávací zájezd

Seznam poznávacích zájezdů ZS od 2000