Igor Vejsada se v pátek 2. července rozloučí s jevištěm

2. července 2021 od 19,30 hod.

Komponovaný večer Pražského komorního baletu a Baletu Praha Junior v originální autorské choreografii Petra Zusky, Marka Svobodníka a Viktora Konvalinky.

Vynikající tanečník a baletní mistr Igor Vejsada se loučí s profesionální kariérou a naposledy zatančí hlavní roli v choreografii Chvilka POEzie. Pro taneční divadlo s názvem Chvilka POEzie inspirovala Marka Svobodníka jedna z nejznámějších básní romantismu, proslulý Havran Edgara Allana Poea. Po představení proběhne křest nové knihy – autobiografie Igora Vejsady.

Druhou choreografii, Fo(u)r One, vytvořil Petr Zuska v roce 2019 na kompozici indických, irských, arabských a židovských balad přímo pro Pražský komorní balet. Za interpretaci sóla získala loni Tereza Hloušková, sólistka souboru, širší nominaci na Cenu Thálie.

Do třetice se představí Elixír, jednoaktový balet z pera Viktora Konvalinky. Dílo, které vzniklo podle libreta Štěpána Benyovszkého, popisuje autor jako „vtipnou vizuální audioknihu psanou krví“. Diváci se ocitnou v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž doprovází mluvené slovo Jiřího Lábuse. V inscenaci tančí Balet Praha Junior a sólisté Pražského komorního baletu.