Slavnostní otevření

V areálu bývalého branického pivovaru se účasti ministra kultury Lubomír Zaorálek 1. září otevřel Dům tanečního umění Praha. V citlivě zrekonstruované budově z konce 19. století od nového školního roku 2021/22 sídlí konzervatoř-gymnázium Taneční centrum Praha, umělecké soubory Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha, agentury a nadace Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadlo a nově zřízený Nadační fond a Institut Pavla Šmoka. Nechybí ani přípravka konzervatoře Terpsichoré a komunitní aktivity.

Při slavnostním otevření 1. září si hosté mohli prohlédnout areál a v největším z nově rekonstruovaných tanečních sálů vystoupil Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha a Terpsichoré.

“Fred Astaire kdysi řekl, že někteří lidé si myslí, ze dobrým tanečníkem se musíte narodit, ale všichni dobří tanečníci, které znám, se museli učit a tvrdě trénovat. A bez místa, kde je možné cvičit a trénovat, nelze očekávat dobré výsledky. A takové místo nyní v Praze je,” řekl ministr kultury.

Napsali o nás

TV reportáž na ČT Art