Gala večer 36. ročníku Mezinárodních týdnů tance 2022

Gala večer 36. ročníku Mezinárodních týdnů tance 2022

Mezinárodní týdny tance (dále „MTT“) je nejstarší český (a zřejmě i středoevropský) festival současného tance, který vznikl z tradice pravidelných seminářů a představení Tanečního centra Univerzity Karlovy se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let. Centrum bylo od roku 1972 prvním pedagogickým a uměleckým pracovištěm u nás, kde se systematicky vyučovaly moderní taneční techniky a jazz a následně uplatňovaly v umělecké praxi. Získávalo pro tento účel mnoho důležitých kontaktů ve všech významných evropských zemích a USA. MTT bylo vždy jakousi burzou těchto kontaktů a výjimečnou přehlídkou současné taneční tvorby.

Nyní se dramaturgie zaměřuje především na špičkové mladé české umělce a umělecké projekty domácích i zahraničních konzervatoří a akademií.

Cílem festivalu je prezentace a konfrontace výsledků práce v posledních sezonách. Účastníci se vzájemně inspirují, tříbí své názory a navazují pracovní kontakty. Také diváci mohou srovnávat, hodnotit a získat přehled „co se v tanečním oboru děje“.

24. 4. 2022, od 19:00 – Divadlo na Vinohradech – Gala večer MTT, tančí:

Santa Barbara Dance Theater (USA)
Pražský komorní balet
Taneční konzervatoř Brno
Taneční konzervatoř hl. města Prahy
Pražská taneční konzervatoř a SOŠ
Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium

24.-4.-Plakat-Gala-MTT-2022

Obrázek 1 z 5