Pokračujte prosím na nový web tanecnicentrumpraha.cz

Gala večer 36. ročníku Mezinárodních týdnů tance 2022

Gala večer 36. ročníku Mezinárodních týdnů tance 2022

Mezinárodní týdny tance (dále „MTT“) je nejstarší český (a zřejmě i středoevropský) festival současného tance, který vznikl z tradice pravidelných seminářů a představení Tanečního centra Univerzity Karlovy se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let. Centrum bylo od roku 1972 prvním pedagogickým a uměleckým pracovištěm u nás, kde se systematicky vyučovaly moderní taneční techniky a jazz a následně uplatňovaly v umělecké praxi. Získávalo pro tento účel mnoho důležitých kontaktů ve všech významných evropských zemích a USA. MTT bylo vždy jakousi burzou těchto kontaktů a výjimečnou přehlídkou současné taneční tvorby.

Nyní se dramaturgie zaměřuje především na špičkové mladé české umělce a umělecké projekty domácích i zahraničních konzervatoří a akademií.

Cílem festivalu je prezentace a konfrontace výsledků práce v posledních sezonách. Účastníci se vzájemně inspirují, tříbí své názory a navazují pracovní kontakty. Také diváci mohou srovnávat, hodnotit a získat přehled „co se v tanečním oboru děje“.

24. 4. 2022, od 19:00 – Divadlo na Vinohradech – Gala večer MTT, tančí:

Santa Barbara Dance Theater (USA)
Pražský komorní balet
Taneční konzervatoř Brno
Taneční konzervatoř hl. města Prahy
Pražská taneční konzervatoř a SOŠ
Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium

24.-4.-Plakat-Gala-MTT-2022

Obrázek 1 z 5